Zprávy

V kraji bude první místo pro očkování bez registrace v obchoďáku olomouckého miliardáře

Fakultní nemocnice zpřístupní v obchodním centru Šantovka v Olomouci očkovací místo proti covid-19 pro zájemce bez registrace. Půjde o první takovou možnost v našem regionu.

Očkování v obchodní galerii patřící olomouckému miliardářovi podporuje hejtman Suchánek (Piráti + STAN). Očkovat by se zde podle něj měli více i dosud nerozhodnutí obyvatelé kraje.

„Fakultní nemocnice Olomouc v reakci na požadavek ministerstva zdravotnictví rozšiřovat očkovací kapacity mimo areály nemocnic reaguje neprodleně a otevře nové očkovací centrum. Stane se tak díky vysokému nasazení našich zaměstnanců už během první poloviny příštího týdne,“ řekl zástupce ředitele FN Olomouc Tomáš Uvízl. 

Očkovací místo má být v provozu od úterý 27. července každý den v době od devíti do devatenácti hodin. Zájemci ho najdou v prvním patře Galerie Šantovka. Očkovat se mohou všichni lidé od šestnácti let.


Pfizer nebo Johnson & Johnson 

Očkovací tým zajistí zdravotníci z fakultní nemocnice. S administrativou pomohou zaměstnanci krajského úřadu. Zájemci se budou moci očkovat vakcínami Johnson & Johnson nebo Pfizer – v jeho případě mohou přijít i na druhou dávku, aniž by svoji předchozí registraci na jiném místě museli rušit – zdravotníci si totiž informace předají sami.


Očkování v obchodním centru podporuje hejtman Olomouckého kraje

„Bylo by dobré, kdyby tento krok vzbudil zájem. Prostředí nákupního centra a princip bezobjednávkového systému by mohly motivovat k očkování dosud nerozhodnuté obyvatele Olomouckého kraje,“ dodal hejtman Josef Suchánek (Piráti + STAN).

Nákupní centrum Šantovka, kde se má očkování vykonávat, vlastní vlivný olomoucký podnikatel a miliardář Richard Morávek.  

Slavnostní zahájení provozu nového očkovacího místa bez registrace se uskuteční v úterý 27. 7. 2021 od 9.00 hodin v 1. patře Galerie Šantovka. Za Olomoucký kraj se zúčastní právě hejtman Josef Suchánek (Piráti + STAN). Přítomni budou také zástupci Fakultní nemocnice Olomouc.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
CBA Huhnak