„Stavební práce mají být zahájeny ještě v prosinci, ukončeny budou do konce dubna příštího roku, celou akci zaštiťuje společnost ČEZ,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). Obdobně, jak uvedlo město Přerov, už se v minulosti řešila situace v ulici Svépomoc, kde byly rovněž masivní betonové sloupy vyměněny za lehkou konstrukci veřejného osvětlení. I když jsou obě ulice od sebe vzdálené, spojuje je obdobný styl zástavby rodinných domů.
„Jedná se o liniovou stavbu veřejného osvětlení ve středně obydlené části s malými požadavky na zábor – to znamená, že samotná stavba příliš nenaruší chod této části města,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu. Za výměnu nadzemního vedení za podzemní zaplatí Přerov 584 tisíc korun.
Malé projekty velké problémy neřeší
Město Přerov má s investicemi spíše problémy. Složitě se pomalu daří malé projekty jako v článku uvedená akce na nové zinkované stožáry nebo oprava lávky přes Strhanec u restaurace Kormorán nebo jiné lávky u Žebračky, kterou město zbaví koroze. Mnohem složitější jsou velké investiční akce, které se v Přerově soustředí především na dopravu, opravy chodníků a cest.
Složité projekty jako je například mnohamiliónový výkup a oprava budovy EMOSu v jinak vylidňovaném centru města a přestěhování části úředníků do ní, neřešení Strojaře a dalších chátrajících objektů spíše drhnou.
Větší projekty drhnou dlouhodobě ale čas nezastavíme. Současnému vedení města zbývají necelé dva roky do voleb, ve kterých má příležitost voliče přesvědčit, že dokáže víc než obyčejné látání chodníků a cest, opravy mostků a lávek.