"Začal malovat obrazy, většinou olejomalby, později akvarely, lepty, dřevoryty a již v roce 1928 vystavoval svá díla v Brně, kde se stal členem Syndikátu výtvarných umělců spolku „Aleš“,“ představila autora vedoucí výstavní síně Marta Jandová.
Podle ní jde o „tak trochu utajeného“, ale talentovaného regionálního malíře, jehož dílo bude představeno po téměř padesáti letech – podle záznamů měl poslední větší výstavu v roce 1976, a to při příležitosti dvacátého výročí jeho úmrtí. „Láska k rodnému městu a Moravské bráně se zračí v celém Hovorově díle. Na obrazech najdete stará zákoutí Lipníka, malebná místa u středověkých hradeb, pohledy na Helfštýn i okolí řeky Bečvy,“ konstatuje Marta Jandová. Hovora se podle ní také zapsal jako dovedný restaurátor starých fresek, těsně po skončení druhé světové války také restauroval interiér zámku v Kroměříži. A lipenskou radnici zase zdobí jeho sgrafito – přemyslovský znak města.
„Celé jeho dílo se odhaduje asi na sto obrazů, v Galerii Pasáž jich bude k vidění téměř padesát, které se nám podařilo zapůjčit od rodiny a soukromých sběratelů. O jeho životě zatím moc nevíme, ale výzkum archivních materiálů stále probíhá. Nemáme ani jeho fotografii, ale na výstavě budeme mít malířův autoportrét,“ podotkla na závěr Marta Jandová.