Bleskovky

Blesk praštil do bazénu, některé atrakce budou do konce léta mimo provoz

Letní bouřky jsou stále silnější. Tornádo na jižní Moravě je podle všeho jen špičkou ledovce. Extrémy počasí trpí i přerovský bazén, který zasáhl před dvěma týdny blesk. Zaměstnanci přerovského plaveckého areálu až doteď objevují a evidují nové škody, které tu živel napáchal. Naštěstí při události nebyl nikdo zraněn. Opravy potrvají až do konce léta.

Zásah bleskem způsobil bazénu potíže. Nefunkční je divoká řeka, hřib i trysky na masírování zad. Foto: MMPr

„K zásahu bleskem do hromosvodu hlavní budovy plaveckého areálu došlo v druhém červencovém týdnu. Závady zjišťujeme a řešíme postupně – a není vyloučeno, že se další ještě projeví,“ řekl jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl. Některé atrakce byly po úderu vyřazeny z provozu.

Blesk, který prásknul do budovy, způsobil nefunkčnost pokladního systému na letní pokladně v ulici Brabansko, nefungoval televizní signál, nešlo elektronické zabezpečení zařízení objektu, mimo provoz byla vizualizace i řízení technologie všech bazénů. „V celém areálu nešel ani audiosystém, který je řízený z plavčíkárny, nefunkční byl monitor s kamerovým systémem, který máme na pokladně,“ vzpomněl Hýzl. 

Některé problémy už byly vyřešeny – opravou prošel například spálený řídicí modul měřicího a regulačního systému či spálené pohybové čidlo, nahrazeny jsou zničené televizní kabely a rozvody nebo zesilovač, který má místo v buňce pro plavčíky. Návštěvníci se ale musejí smířit s tím, že do konce letní sezóny nebudou k dispozici některé venkovní atrakce jako je třeba divoká řeka, hřib nebo trysky na záda.

Přerovský bazén je mnoho let terčem kritiky kvůli opakovaně nevhodnému chování některých spoluobčanů. Někteří návštěvníci se na bazénu chovají nevhodně, šikanují ostatní návštěvníky, jsou hluční a odpuzují slušné návštěvníky. 

„Jakmile to bude možné, pustí se odborníci ze specializovaných firem do oprav. Dříve než na podzim to ale nebude, problém je s náhradními díly,“ konstatoval smutnou zprávu pro návštěvníky přerovského bazénu Hýzl. Škodnou událost řeší pojišťovna.  Foto: MMPr


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
CBA Huhnak