Zprávy

V Tovačově už očkovali seniory proti nemoci COVID

Domov pro seniory v Tovačově byl jedním z prvních zařízení svého druhu na území Olomouckého kraje, kde odstartovalo očkování proti COVID. Mobilní očkovací tým z Fakultní nemocnice Olomouc sem dorazil v ranních hodinách, aby zájemcům z řad klientů i zaměstnanců podal první dávku vakcíny.

V tovačovském domově pro seniory už proběhlo očkování pro COVID.

„Olomoucký kraj ve spolupráci s fakultní nemocnicí zahájil očkování nejohroženějších obyvatel kraje, tedy klientů domovů pro seniory a dalších sociálních služeb, v pátek 8. ledna. To je mnohem dříve, než jak to vypadalo ještě začátkem týdne. Těší mě, že v tovačovském domově seniorů proběhlo vše bez vážnějších potíží,” uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje za KDU-ČSL. 

V současné době se očkování týká zhruba stovky seniorů denně. Od příštího týdne počet očkovaných vzroste.

„Tovačovský domov pro seniory je pilotním projektem. Důvodem je snaha zjistit, za jak dlouho jsme schopni naočkovat určitý počet lidí a jaké případné provozní problémy se mohou vyskytnout, tak abychom se jich v dalších zařízeních vyvarovali a nastavený systém fungoval,“ vysvětlil Zbyněk Vočka z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Do Olomouckého kraje by mělo v prvním měsíci roku 2021 dorazit necelých 14 tisíc dávek vakcíny proti Covid-19. V únoru se toto množství bude navyšovat. V současnosti podle hejtmana Olomoucký kraj očkuje prioritně zdravotníky a seniory. "Další skupiny budeme zařazovat podle plánu a reálných dodávek očkovací vakcíny,“ sdělil hejtman Josef Suchánek (Piráti + STAN). 

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.