Mezi Přerovem a Grymovem nový asfalt
Na čtyři a půl milion korun přijde právě probíhající oprava pětikilometrového povrchu Cyklostezky Bečva v úseku od Přerova po Grymov. V první etapě, která začala 23. března, došlo k ořezům stromů, vyřezání asfaltu, odstranění kořenů. Od 1. do 3. dubna pak přišlo na řadu položení asfaltového koberce v jedné z částí úseku.
„A v těchto dnech dělníci pokládají asfalt na cyklostezku od Přerova až po Kozlovice, ve čtvrtek a v pátek budou pracovat v úseku od Kozlovic po Grymov. Bohužel nám tam i přes zákazové značky lidé chodí, jezdí na kolech i na bruslích, proto na ně apelujeme, aby do konce tohoto týdne stezku vůbec nevyužívali,“ řekl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).
Nejnovější úsek u Hranic je z roku 2019
Jednou z nejnovějších částí cyklostezky Bečvy je úsek, který spojil obce Skaličku a Ústí na Přerovsku (lokalita je nedaleko Hranic). Zhruba jeden a půl kilometru dlouhý úsek je další částí cyklostezky Bečva, která postupně spojí obce a města podél řeky. Vybudování nové trasy přišlo na více než 4,5 miliónu korun. Hejtmanství přispělo jedním miliónem. Nová cyklostezka vede z obce Skalička a napojuje se na už vybudovanou trasu v Ústí. Ta v současné době slouží nejen cyklistům, ale také jako in-line dráha.
„Cyklostezka Bečva je významnou trasou, kterou ročně využívají tisíce kolařů. Ať už po ní směřují do školy, za prací či k lékaři nebo jde o turisty, kteří přijeli za krásami regionu, jsem rád, že se díky nové stezce dostanou k svému cíli bezpečněji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.
Jedním z dlouhodobých partnerů Cyklostezky Bečva je také Olomoucký kraj, který se podílí na jejím financování. Slavnostního otevření úseku mezi Ústím a Skaličkou se zúčastnil i hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO 2011). Zdroj foto: CyklostezkaBečva.cz
Cyklostezka Bečva je unikátní a krásná
Celková délka cyklotrasy je 152,6 km, celkové převýšení asi 929 m, celkové stoupání cca 991 m a celkové klesání cca 1701 m. Cyklotrasa začíná jednou větví ve Velkých Karlovicích, druhou větví v Horní Bečvě. Ve Valašském Meziříčí se obě větve spojují do jedné a kolem Bečvy pokračují pře Lipník, Osek, Přerov a končí v Tovačově.
"Trasa Cyklostezky Bečva vede po stezkách pro cyklisty, místních komunikacích a v omezené míře i silnicích III. a II. třídy. Na stezkách pro cyklisty byste v principu neměli potkat motorové vozidlo, i když existují výjimky, například vozidla správce toku, vozidla s povolením obecního úřadu apod. Na místních komunikacích, což mohou být například zpevněné polní či lesní cesty, je možnost setkání s motorovými vozidly větší. Tyto komunikace mohou využívat a využívají traktory, aby se dostaly na pole nebo lidé, kteří u nich mají dům, chatu či zahradu. Buďte ohleduplní k chodcům, bruslařům, ostatním cyklistům, ale i motorovým vozidlům. Cyklostezka Bečva je dost velká pro všechny", tuto informaci a mnohé další zajímavosti najdete přímo na internetové stránce této nádherné a zajímavé trasy.
Tato a další krásná místa a pohledy nabízí páteřní cyklotrasa našeho regionu, Cyklostezka Bečva. Zdroj foto: CyklostezkaBečva.cz