Mladík pod vlivem drog ujížděl policii po chodníku v centru Přerova. Naboural do stromu a skončil v nemocnici

Ve večerních hodinách včerejšího dne zažila přerovská policie dramatickou honičku v centru města. Hlídka, která prováděla běžnou hlídkovou činnost, si všimla vozidla značky Chevrolet projíždějícího kruhovým objezdem u ulic Šířava a Čechova. Policisté se rozhodli řidiče zastavit a zkontrolovat, ten však na výzvy nereagoval – naopak sešlápl plyn a začal ujíždět.

Foto zdroj: PČR

Pronásledování pokračovalo přes několik ulic, mimo jiné přes kruhový objezd spojující Šířavu, Komenského a Třídu 17. listopadu, odkud vůz zamířil na Žerotínovo náměstí. Řidič nerespektoval světelné ani zvukové signály policie, včetně červeného nápisu STOP POLICIE, a v horní části náměstí dokonce vjel na pěší zónu. Po chodníku pokračoval směrem na ulici Pod Valy, přejel přes přechod pro chodce a dál ujížděl po chodníku směrem na ulici Spálenec.

Nezodpovědná jízda skončila nárazem do vzrostlého stromu na zatravněné ploše. Po nehodě řidič vyskočil z vozu dveřmi spolujezdce a pokusil se utéct směrem k městskému rybníku. Policisté ho však brzy dostihli a za pomoci donucovacích prostředků zajistili.

Dechová zkouška byla negativní, ale orientační test na návykové látky potvrdil přítomnost amfetaminu a metamfetaminu. Mladý muž odmítl odběr biologického materiálu v nemocnici. Záchranná služba ho na místě ošetřila a převezla k dalšímu vyšetření.

Dalším šetřením dopravní policie vyšlo najevo, že vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu ani povinné ručení. Řidič, teprve 23letý mladík, navíc není držitelem řidičského oprávnění a má vyslovený platný zákaz řízení. Na voze vznikla škoda odhadovaná na 50 000 korun.

Celý incident je nyní nadále v šetření policie.



INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

VSTUP DO DISKUZE



INZERCE
Auto_Kubíček
INZERCE
TV Morava