„Dotace na kotle na biomasu může být až 130 tisíc korun, na tepelné čerpadlo dokonce 180 tisíc korun,“ uvedl Petr Lysek, radní Olomouckého kraje pro investice, evropské projekty, transparenci, IT a Smart region.
Mezi nízkopříjmové domácnosti patří ty, kde žadatel o dotaci, stejně jako všichni členové domácnosti, pobírá starobní důchod nebo invalidní důchod třetího stupně. Počítají se i rodiny, kde žadatel nebo další osoba z domácnosti využívá příspěvek na bydlení. Podrobnější informace a podmínky dotačního programu nabídne sekce Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji na krajských webových stránkách.
Rada Olomouckého kraje nedávno schválila také žádosti o dotace v programu Kotlíkové dotace IV., který byl vyhlášen vloni. Celkem si v jeho průběhu řeklo o peníze téměř 1 500 žadatelů. Těm úspěšným hejtmanství přerozdělilo přes 200 miliónů korun.
„Kotlíkové dotace mají hned trojí efekt – jednak šetří lidem peněženky za účty na energie, dále přispívají čistějšímu životnímu prostředí, a navíc podporují firmy v Olomouckém kraji, které se instalací moderních kotlů zabývají,“ dodal radní Lysek.