Společnost

Jdeme společně 2021: Přerov přátelský seniorům i dětem

Vyrazit do přírody, po cestě splnit jednoduché úkoly, také se něco dozvědět, nechat si pomalovat obličej, pobavit se s balonkovým klaunem a den zakončit zpěvem a tancem s Míšou Růžičkovou – to vše mohou senioři se svými vnoučaty zažít ve čtvrtek 26. srpna v parku Michalov. Na tento den připravil přerovský magistrát druhý ročník mezigenerační akce Jdeme společně.

První ročník akce se ujal. Letos kromě oblíbeného malování na obličej čeká zejména na děti například skotačení v hasičské pěně. Zdroj: MMPr

Den plný zábavy je připraven pro všechny generace. Další aktivity se chystají i na září 

„Pro seniory a jejich vnoučata je připraven celodenní zábavný i poznávací program. Od 10 do 13 hodin si mohou projít krátkou naučnou stezku s úkoly. Nejmenší účastníky určitě potěší malování na obličej, skákací hrad nebo tvořivé dílničky. Program vyvrcholí ve 14 hodin animačním pásmem, ve kterém vystoupí dětmi oblíbená Míša Růžičková,“ uvedl náměstek přerovského primátora Petr Kouba (ODS). 

Po celý den si také mohou malí i velcí na louce u parku prohlédnout domácí zvířata ze Střední zemědělské školy v Přerově a vyzkoušet si jízdu na koni. V půl jedenácté předvedou městští strážníci ukázku výcviku psů a o hodinu později se na závodní startovní čáru postaví maminky s kočárky. Ve 13 hodin čeká na děti studené překvapení a za příznivého počasí bude připravena i hasičská pěna.

Vedoucí odboru sociálních věcí a školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová dále doplňuje: „V rámci Zdravé stezky je připraveno 6 tematicky zaměřených stanovišť, na kterých společnými silami senioři a děti budou plnit úkoly. Jako odměnu získají drobný dáreček a na děti v cíli bude čekat cukrová vata a balónek od balonkového klauna“.

Program je připraven od 10 do 16 hodin a účastníci se na akci do parku dostanou branou z Bezručovy ulice od loděnice.

První ročník akce Jdeme společně se uskutečnil v parku Michalov 19. srpna 2020 a byl velmi úspěšný. Oblíbené malování na obličej nezklamalo. Zdroj: MMPr


I začátek podzimu mohou senioři strávit aktivně

V úterý 21. září jsou senioři v rámci projektu Přerov přátelský seniorům 2021 zváni do Moravského divadla Olomouc na představení operety Mamzelle Nitouche. Zájemci – senioři nad 60 let z Přerova – se mohou hlásit do 3. září u Moniky Navrátilové na telefonním čísle 722 972 624 nebo na adrese Smetanova 7.

„Kapacita zájezdu je čtyřicet pět diváků, lístky na představení i doprava jsou zdarma. Divadelnímu představení bude předcházet prohlídka centra Olomouce s průvodcem,“ upřesňuje náměstek Kouba.

Podzimní program je také věnován poznávání a vzdělávání. „Na září připravujeme pro seniory několik přednášek a výlet. Podrobnější informace budou v brzké době zveřejněny na webových stránkách města. A i v říjnu se senioři mohou těšit na další aktivity, které jim magistrát nabídne,“ podotýká na závěr Romana Pospíšilová.

První ročník akce se povedl. Foto: MMPr

INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
CBA Huhnak