Společnost

Nová sbírka potravin: Nákup pro potřebné v nouzi bezpečně, rychle i levněji

Další kolo Sbírky potravin se odehraje v sobotu 24. dubna. V celé zemi se do něj zapojí různé prodejny. V Přerově to budou řetězce Kaufland, Albert, Lidl a Tesco. Sbírka potravin každý rok vynese stovky tun potravin do potravinové banky, odkud pak putují potřebným lidem.

Sbírka potravin pomáhá naplnit potravinové banky, které pak podporují lidi v nouzi. / Ilustrační foto: sbirkapotravin.cz

Počet potřebných, kteří se na potravinové banky obrací o pomoc, vlivem situace okolo koronaviru znatelně narůstá. Větší množství rodin nebo často i matek samoživitelek se dostává v posledním roce do svízelné situace, kdy přijdou o zaměstnání a s tím také o značnou část příjmů. Potravinová sbírka proto má letos ještě větší smysl a užitečnost než kdy jindy.

Nejvhodnějšími potravinami pro darování jsou zejména ty trvanlivé, tedy těstoviny, rýže, konzervy, dětské výživy, trvanlivá mléka nebo cukr a sůl. Z drogistického zboží se nejčastěji darují mýdla, prací prášky, dětské pleny a kosmetika.

„Neustále stoupá poptávka po potravinách, proto se ukazuje, že dvě kola Sbírky potravin jsou potřeba,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Dobrovolníci budou v obchodech s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary od 8. do 18. hodiny. Řetězce, které ve svých prodejnách potravinovou sbírku pořádají, se obvykle snaží dobrovolníkům pomoct.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA Huhnak