Bleskovky

Odpočívka dálnice D1 u Přerova byla otevřena

Dnešním dnem byla otevřena nová odpočívka Osek na dálnici D1 v úseku z Lipníka nad Bečvou do Přerova. Zprovozněné oplocené parkoviště či místo libovolného odpočinku se nachází na 289. kilometru dálnice směr Přerov.

Zatímco směrem na Ostravu je D1 hotova, zbývající část kolem Přerova u Dluhonic je zablokována neziskovými organizacemi v čele s Děti Země. Foto: ŘSD

Od čtvrtka 14. 1. 2021 řidiče čeká nově vybudovaná odstavná plocha pro 146 motorových vozidel všech kategorií, jen pro nákladní dopravu bude vymezeno 62 standardních stání.

Dnes zpřístupněná odpočívka bude zatím k dispozici bez obslužného zařízení. Na místě budou zajištěny mobilní toalety a popelnice, které v budoucnu nahradí plnohodnotné zázemí vzniklé očekávanou stavbou čerpací stanice.  

Součástí předpokládaných plánů provozu benzínové stanice jsou toalety zdarma s přístupností non-stop. V požadavcích jsou také moderní sprchy, ale jejich zpoplatnění bude záviset na veřejně vysoutěženém nájemci. 


Dostavba D1 kolem Přerova je nadále v ohrožení

Celkový osud dostavby D1 stále není jasný. Děti Země (Miroslav Patrik) z Brna, Krajina Dluhonice (Pavel Ježík) a další neziskové organizace nadále všemi prostředky lobují za podpory špatných zákonů proti dostavbě dálnice. Přerov se dál dusí v prachu. Trpí lidé v něm i životní prostředí v celém okrese. Více čtěte ZDE. Podrobnosti o tom, proč Přerov nemá stále dálnici, čtěte ZDEINZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.