„Jsem hrdý na to, že Olomoucký kraj je domovem tolika talentovaných a pracovitých podnikatelů. Soutěž EY Podnikatel roku je skvělou příležitostí, jak zviditelnit jejich úspěchy a podpořit další rozvoj podnikání v našem regionu,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.
Firma Blaze Harmony se zaměřuje na výrobu tepelné techniky a její specialitou jsou inovativní kotle na kusové dřevo a biomasu. Jde o rodinnou a ryze českou společnost.
„Narovinu, toto ocenění jsem nečekal. Jsem velmi šťastný, protože je to signál hlavně pro celou naši rodinu a tým. Není to totiž ocenění pouze pro jednu osobu, ale pro sto padesát lidí,“ zdůraznil Roman Tihelka.
Letos se uskutečnilo už devatenácté kolo soutěže o nejlepšího podnikatele regionu. Vítězové z jednotlivých krajů postupují do celonárodního finále a kdo uspěje i tam, může pomýšlet na celosvětové ocenění, o něž budou usilovat podnikatelé z téměř šedesáti zemí celého světa.
„Každý rok mě překvapuje, jaké úžasné příběhy podnikatelů se v našem kraji objevují. Soutěž EY Podnikatel roku je důkazem toho, že Olomoucký kraj je místem, kde se daří nejen tradičním, ale i moderním a inovativním podnikům,“ dodal Pavel Jelínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro strategický rozvoj a IT.