Přerov chce motivovat praktiky, pediatry a zubaře nové i budoucí. Nabízí dotace a stipendium

Už v minulých letech nabízel Přerov dotace pro nově ordinující praktické lékaře, zubaře a studenty stomatologie - a letos chce finančně motivovat také pediatry, kteří ve městě chybí. Podporu, která je navíc oproti loňskému roku navýšená, odsouhlasila na posledním březnovém jednání rada města, jednat o ní budou v dubnu ještě zastupitelé. Praktici, dětští doktoři a zubaři noví i budoucí mohou čerpat až 600 tisíc korun, které využijí třeba na nájem nebo na vybavení ordinace.

Foto: Ilustrační obrázek

„Už vloni jsme se snažili najít nově ordinujícího zubaře, nabízeli jsme podporu ve výši 300 tisíc korun, ale na naši výzvu nikdo nezareagoval. Letos jsme proto dotaci, která bude poskytnuta jednomu ze žadatelů, navýšili na 600 tisíc. Na dotaci dosáhne nejen zubař, který chce vybudovat novou ordinaci, ale i ten, který převezme ordinaci s pacienty od kolegy, který třeba odchází do penze,“ uvedl náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský.

O dotaci ve stejné výši budou moci žádat rovněž praktičtí lékaři, kteří si zřizují nebo chtějí zřídit ordinaci na území města. Také v tomto případě poputuje podpora k jednomu z nich, který bude vybrán podle bodových kritérií. „Novinkou pak bude podpora lékaře pro děti a dorost, který může získat rovněž 600 tisíc korun, pokud bude nově ordinovat v Přerově. Chceme tímto zajistit co nejlepší dostupnost primární zdravotnické péče pro dětské pacienty – občany našeho města,“ doplnila vedoucí odboru sociálních věcí a školství Romana Pospíšilová. A peníze z kasy města se mají dostat také ke studentům čtvrtého a pátého ročníku stomatologie. „V rámci stipendijního programu mohou být podpořeni až dva studenti. Každý může získat stipendium ve výši 300 tisíc korun, a to po dobu dvou posledních let studia – tedy jeden student může celkem získat 600 tisíc korun. Absolvent se ve smlouvě zaváže vykonávat povolání zubního lékaře na území Přerova v rozsahu dvojnásobku akademických let, po která mu bylo poskytnuto stipendium,“ vysvětlila podmínky tohoto programu Blanka Hrubá z přerovského magistrátu.

Pokud s podporou nových i budoucích lékařů budou souhlasit i zastupitelé, budou formuláře žádostí od 16. dubna k dispozici na webových stránkách Přerova, na Odboru sociálních věcí a školství, které sídlí na adrese Smetanova 7, popřípadě v Městském informačním centru na náměstí TGM 7. Žádosti by pak byly přijímány od 16.  května do 20. září.INZERCE
Ostrov realit Ostrov realit

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Jarní Flora Olomouc
INZERCE
podlahy poker