Osm jednotek hasičů zdolalo požár rodinného domu a hospodářských budov

Požár rozsáhlého rodinného domu s hospodářskými budovami zaměstnal celou noc osm jednotek hasičů. Událost byla oznámena na krajské operační a informační středisko krátce před půlnocí z úterý na středu s tím, že hoří plamenem střecha rodinného domu v Jezernici.

Foto zdroj: hzscr.cz

Operační důstojníci na místo ihned vyslali profesionální a dobrovolné jednotky. Obyvatelé dům opustili ještě před naším příjezdem. Jeden z nich byl při požáru zraněn, předali jsme jej záchranářům ZZS.

Požár zasáhl rozlehlý rodinný dům a také dvě hospodářské budovy, které na něj bezprostředně navazovaly, v jedné z nich bylo uloženo seno. Nasazeno bylo devět útočných proudů, kterými jsme požár lokalizovali. Zároveň jsme ochlazovali okolní domy v řadové zástavbě, čímž jsme zabránili šíření plamenů na další objekty. Zásah probíhal v dýchací technice.

Jakmile jsme dostali požár pod kontrolu, tak jsme rozebrali střešní konstrukce, pomocí termokamery jsme vyhledali skrytá ohniska a dohasili jsme je. Z hospodářské budovy jsme vyskladnili ohořelé seno, abychom jej mohli prolít vodou a dohasit. Termokameru jsme využili také při závěrečné kontrole všech objektů. Byla zřízena kyvadlová doprava vody z Lipníka nad Bečvou.

Během hasebních prací jednotky našly psa a kočku majitelů, událost zvládli oba domácí mazlíčci bez zranění. Na místě je nyní vyšetřovatelský tým a ve spolupráci s PČR zjišťují výši škody a příčinu i okolnosti požáru. Zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Lipník nad Bečvou, Hranice, Přerov a jednotky SDH Jezernice, Lipník nad Bečvou, Hranice, Osek nad Bečvou a Dolní Újezd.INZERCE
ČEZ ČEZ

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
podlahy poker