Zprávy

Dodávka s autobateriemi havarovala pod most. Hasiči řešili únik kyseliny

U dopravní nehody dodávky zasahovali včera dopoledne hasiči na D1 u Stříbrnic na Přerovsku. Automobil sjel mimo dálnici a havaroval pod most. Hasiči pomohli zajistit vůz a vyprostit zraněného řidiče, který byl následně transportován vrtulníkem k lékařskému ošetření.

Foto zdroj: hzscr.cz

Dodávka převážela náklad autobaterií, které se po nehodě vysypaly a rozbily. Na plochu o velikosti zhruba 50x5 metrů z nich unikla kyselina. Na místě hasiči využili chemický speciál, kterým únik řešili. Hasiči poničené autobaterie z vozovky a jejího okolí posbírali a uložili mimo komunikaci. Po dobu zásahu byl provoz na komunikaci částečně omezen. Místo nehody protipožárně zabezpečili a po celou dobu pracovali v ochranných oblecích.

Zasahovaly tři jednotky, a to ze stanice Kojetín a Přerov a jedna jednotka z HZS ZLK ze stanice Kroměříž. Na místo byl přivolán též orgán životního prostředí, s nímž únik chemických látek a jeho sanaci hasiči konzultovali.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
Radio Haná
INZERCE
CBA Huhnak