Sport

Předškoláci zamíří do žeravické haly. Pod vedením lektorky si zlepší fyzičku

Sportujeme ve školce – to je projekt, do kterého se zapojí šest přerovských mateřinek. Určen je pro děti od pěti do sedmi let, které se zábavnou formou pod vedením profesionální trenérky a instruktorky budou učit zejména základům atletiky, gymnastiky a míčových her. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, budou dvakrát za měsíc jezdit do moderního sportovního areálu v místní části Žeravice.

Foto zdroj: prerov.eu

 „S projektem přišel Sportovní klub Žeravice a nám se jejich nápad líbil, neboť chceme podporovat zvýšení pohybové aktivity u dětí předškolního věku. Sportovat budou děti ze školek z místních částí Předmostí, Čekyně, Vinary, dále pak ze zařízení v ulicích Sokolská, Optiky a Kozlovská,“ řekl náměstek přerovského primátora pro oblast školství Petr Kouba.  

Pilotní projekt počítá s deseti lekcemi, na každé z nich má být asi padesát dětí a rodiče za každou hodinu zaplatí dvacet korun jako příspěvek na dopravu.  Zbylou část nákladů uhradí město, které se bude podílet částkou kolem 30 tisíc korun. Lekce povede trenérka a fyzioterapeutka z Centra pohybu Olomouc, která má za sebou letitou zkušenost s dětmi, a v rámci své odborné praxe budou pomáhat i studenti z Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy.  

Předškoláci budou sportovat v nejnověji zrekonstruovaném přerovském sportovním areálu v Žeravicích, který od loňského podzimu do letošního jara procházel modernizací za 16 milionů korun a který klub pro tyto účely poskytne zdarma.


INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.