Z italského Bergama až na Moravu! Charitativní jízdu Kolo pro Adama podpoří cyklistický šampion Štybar

Z Bergama v Itálii přes Alpy až do Bukovan u Kyjova dojedou dobrovolníci na kolech! Už za dva týdny, 23. července se doslova rozjede již třetí ročník charitativní akce Kolo pro Adama. Sportovní výzva, která sdružuje dobrovolníky a veřejnost s cílem pomoci handicapovaným dětem, má letos i velmi ceněnou podporu dvou ikonických ambasadorů, Zdeňka Štybara a Michala Kosíka.

Šampion Zdeněk Štybar podpoří akci Kolo pro Adama, která pomáhá handicapovaným dětem!

Letošní výzva Kolo pro Adama bude zahájena v italském Bergamu, kde se rozjedou kola několika dobrovolníku, kteří si dali za cíl zdolat 880 kilomentrů dlouhou trasu s několika ikonickými stoupáními a dorazit do čtyř dnů do rakouské Vídně. Zde na ně již bude čekat skupina handicapovaných dětí a dospělých a společně se vydají na cestu do moravských Bukovan, kde prospěšnou akci ukončí sportovní víkend. „Víme, že žádat veřejnost o podporu po náročných letech je troufalé, ale věříme, že touha pomoci handicapovaným dětem k tomu, aby zažívali radost ze sportu jako ostatní bude stále velmi silná,“ říká Martin Souček, zakladatel Kolo pro Adama. „Naším tajným cílem je i tak letos vybrat přes 500 tisíc korun. Tyto finance vystačí na to, abychom byli schopni vyrobit kola pro šest dětí.“ dodává Souček.

Co je Kolo pro Adama?

Cílem dobrovolníků bylo na začátku pomoci jednomu handicapovanému chlapci k novému kolu, které by si nemohl dovolit. Síla myšlenky a dobrá srdce nechala ovšem vzniknout něčemu mnohem většímu. Projektu, který pomáhá dále, už nejen Adamovi, ale dalším a dalším dětem s handicapem. Princip pomoci spočívá v každoroční sportovní výzvě, kdy zakladatel Martin Souček s dalšími dobrovolníky sportuje a své sportovní výkony a zážitky sdílí s veřejností a snaží se jít příkladem, inspirovat k pohybu a k dobrým skutkům.

Adam Kuthan

Součástí výzvy se může stát doslova kdokoli, kdo se rozhodne v určeném datu vykazovat své usportované kilometry. Stačí jezdit na kole, běhat nebo např. “jen” chodit. Tyto aktivity lze pak vykázat na webu www.koloproadama.cz a partneři výzvy vykázané kilometry odmění finančním příspěvkem do založené sbírky na výrobu dalších, nových dětských speciálů od neziskové organizace Černí koně. Sbírka je veřejná a je možné ji podpořit finančním darem kdykoli, nejen během výzvy jako takové.

Kdo je Adam?

Náš příběh začal v roce 2020 podporou Adama Kuthana, mladého klučiny, který se zamiloval v 10 letech do speciálního kola od neziskové organizace Černí koně. Adam byl do tří let zdravý, aktivní chlapeček. Přišla osudová rána, nádor na mozkovém kmeni. Operace nemohla být bez následků, které ovlivnily mimo jiné koordinaci pohybu. Trvalo dlouhých sedm let, než se Adam poprvé posadil v léčebně na handbike od Černých koní. Už z něj neslezl. A začala Adamova nová cesta životem. Životem na kole. Po třech letech s dětským handbikem bylo jasné, že pokud se chce Adam kolu věnovat na závodní úrovni, potřebuje nový, drahý stroj. V tu chvíli jsme do příběhu vstoupili my a vznikla výzva Kolo pro ADAMA.


AMBASADOŘI VÝZVY

Zdeněk Štybar

Vítěze mistrovství světa v cyklokrosu a vítěze několika etap na silničních Grand Tours asi není třeba představovat. Tento český patriot se na kole proháněl již od raného věku, a tak je mu myšlenka podpory dětí a cyklistiky velmi blízká. Kromě podpory projektu a jeho šíření se letos, pokud nenastane nečekaná změna v jeho závodním kalendáři, zapojí i osobně a doprovodí skupinu ultracyklistů z výzvy Kolo pro Adama na jejich cestě s cílem vybrat co nejvíce finančních prostředků pro děti.

Michal Kosík

Handicapovaný biker, který je známý díky svým bravurním kouskům na sjezdovém speciálu, je skvělou podporou při akcích Kolo pro Adama, kde svým optimismem pomáhá mladé generaci pochopit, že život se musí žít naplno a že jde vše, co si člověk zamane i když ho v životě potkala nepříjemná nehoda, která mu vzala schopnost postavit se zatím zpátky na vlastní nohy.

Michal Kosík
INZERCE
Mamma Centrum Mamma Centrum

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
podlahy poker