Sport

Dva body jsou doma! Zubři pokořili Vsetín 4:3, Pšurný oslavil jubileum vítězným gólem

Hokejisté Přerova otočili zápas pátého kola Chance ligy proti ambicioznímu Vsetínu a do tabulky si naši borci připsali dva body. Zubři na konci první třetiny otevřeli skóre, po přestávce ale o náskok přišli. Dva góly inkasovali v oslabení. Deset minut před koncem vyrovnal tečí Kratochvil a moravský souboj rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se trefovali pouze Hanáci, vítězným gólem se ve 300. startu za MEO blýskl Roman Pšurný.

Po patnácti letech chtějí Valaši zpátky do extraligy. Přerov jim cestu do nejvyšší soutěže úspěšně znesnadnil a zaslouženě získal 2 body. Foto: HC Zubr Přerov

Utkání hned ze startu nabídlo skvělou kulisu a také aktivitu obou celků. Převahu však měli domácí, kteří Málka pravidelně zásobovali střelami, na něž musel reagovat. Obzvláště se musel vsetínský gólman ohánět při prvním oslabení, žlutozelení se ale dokázali ubránit. Otevřít skóre mohli v přečíslení Březina s Hořanským, nebo Vlach v trestném střílení, na druhé straně byla zase jedovatá spolupráce Pšurného s Karafiátem. Do šaten se ale bez branek nakonec nešlo. Dvě vteřiny před sirénou využil zmatku před Málkem Jan Svoboda a doklepl puk do odkryté klece.

Druhé dějství bylo plné emocí a také gólů. Hosté časně srovnali, když chybu přerovské obrany potrestal v úniku David Vítek. Za čtyři minuty však brali Zubři vedení zpátky, když Krislovu ránu protečoval za Málka Filip Dvořák. S přibývajícími vyloučeními houstla i atmosféra na stadionu a přísný trest pro Dvořáka potrestal ex-přerovský Jan Berger střelou z levého kruhu. Vsetín využil ještě jednu přesilovku, která byla jako přes kopírák. Z téhož místa poslal Valachy ve 34. minutě do vedení Roman Půček. Srovnat na 3:3 mohl brzy v úniku Matěj Svoboda, Málkovu lapačku ale nepřekonal.

Poslední třetina nabídla ze startu mnohem opatrnější a bojovný hokej. Šancí a střel celkově bylo pomálu, přesto v čase 50:00 dosáhli domácí hokejisté na srovnání. Podobně jako Dvořák se tečí prosadil Matouš Kratochvil, který před brankou protečoval za Málka střelu Jiřího Krisla. Zubři měli po zbytek utkání navrch, na čtvrtou branku ale před třetí sirénou nedosáhli.

V prodloužení měl gól na hokejce v úniku hostující Šimon Jenáček, ale Petrásek jej skvěle vychytal a zápas zamířil do samostatných nájezdů. V nich se do hry zapojili i náhradní brankáři, přičemž šťastnější z nich mohl být Postava, který Vsetínu nepovolil ani jednu branku, zatímco bonusový bod pro hokejisty Přerova vystřelil Roman Pšurný.


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA Huhnak
INZERCE
podlahy poker