V úžasné Vile Primavesi se teď koncertuje! Umělci z Moravského divadla připravili komorní koncerty

Pod názvem Večer s klasikou ve Vile Primavesi se skrývá novinka Moravského divadla Olomouc. Sérii pravidelných koncertů komorního charakteru, jež budou probíhat v prostorách vynikající olomoucké secesní vily, zahájil už 3. listopadu společný koncert operních pěvců a smyčcového kvartetu. Další akce se uskuteční 30. listopadu v 17 hodin.

Vila Primavesi a hudebníci Moravského divadla Olomouc

Nejbližší koncert bude zaměřen na průřez hudbou od klasických až po současné skladatele.

„Možnosti hrát v tomto krásném elegantním prostoru Vily Primavesi si velice vážíme a tímto bych rád poděkovat majitelce vily paní Honzíkové za vstřícnost a ochotu. Věřím, že díky spojení tohoto genia loci s nádhernou hudbou si diváci odnesou nevšední zážitek,“ uvedl David Gerneš, ředitel Moravského divadla.

„Je nám ctí, že jsme navázali spolupráci s Vilou Primavesi, kde můžeme realizovat komorní koncerty a nabídnout tak divačkám a divákům intimní zážitek v prostorách historické vily. Orchestr je velké těleso, snadno se může stát, že za krásnou hudbou nejsou tváře umělců a umělkyň vidět. Naším cílem je představit hráče a hráčky orchestru jako skvělé muzikanty a muzikantky, kteří mají široký repertoár,“ přiblížila záměr koncertů dramaturgyně souboru opery a operety Vilma Bořkovec.

Na prvním koncertě 3. listopadu vystoupil smyčcový kvartet, v němž se představil koncertní mistr houslista Petr Kupka a houslistka ve skupině prvních houslí Barbora Vašků, první sólo violistka a vedoucí nástrojové skupiny viol Iva Dočkalová a koncertní mistr violoncellista Lukáš Pelikán, spolu s operními pěvci – sopranistkou Elenou Prášilovou Gazdíkovou a tenoristou Jakubem Rouskem.

Každý Večer s klasikou ve Vile Primavesi bude jedinečný. „Snažíme se vždy připravit dynamický a různorodý program pro všechny nástrojové skupiny. Návštěvníci se mohou těšit na klasické skladby světových i českých autorů od baroka po modernu, filmové písně, nejslavnější operní árie, ale také současnou hudbu žijících skladatelů a skladatelek,“ dodala Bořkovec.

Další plánovaný koncert se uskuteční 30. listopadu v 17 hodin a vystoupí na něm houslistka ze skupiny prvních houslí Barbora Vašků spolu s harfistkou Anastázii Tomečkovou, které zahrají slavné operní árie a skladby v instrumentální podobě či populární filmové písně. V druhé části večera pak hobojistka Barbora Šteflová, klarinetista Jan Charfreitag a fagotista Pavel Horák představí hudbu současných skladatelů.INZERCE
Advokátní kancelář Matěna Advokátní kancelář Matěna

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
podlahy poker