Zprávy

Zídka nabídne posezení s výhledem na zámek, součástí chodníku bude i skákací panák

Nad řekou Bečvou – na nábřeží Rudolfa Lukaštíka - vznikne ještě letos nová a svým pojetím atypická zídka, jejíž součástí budou i lavičky, které nabídnou výhled na Tyršův most a starou část Přerova, jejíž dominantou je zámek. Stavebníci se sem přemístí v prvních srpnových dnech, hotovo by měli mít do 22. listopadu.

Vizualizace nového místa. Foto zdroj: prerov.eu

Současná, osmdesát tři metrů dlouhá, zídka je už v havarijním stavu, je popraskaná, naklání se nad chodník a hrozí zřícením. Původně bylo v plánu starou zeď zbourat a nahradit ji obdobnou novou – nakonec radní slyšeli na návrh občana, který prosazoval, aby zídka nabídla víc než jen oporu terénu. „Zídka bude oproti současnému stavu mírně snížena – vznikne tak možnost využít horní záklopovou desku k posezení,“ uvedla Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu. 


Současný stav zídky, která se nachází přímo pod bývalou ubytovnou Strojař. Foto zdroj: prerov.eu

Děti čeká nový herní prvek

Chodníky pod zídkou čeká rozšíření, pro děti tu bude přímo v trase herní prvek v podobě skákacího panáka, v projektu je zahrnuto i místo pro trvalky jako je třeba šanta kubánská, třtina, řebříček tužebníkovitý, řimbaba, hvozdík či šalvěj lékařská. Sadové úpravy počítají rovněž s vysázením tří javorů a deseti bobulonosných keřů. Chybět nebude ani nové nasvětlení uličními lampami a boční části zídky mají být olemovány ocelovými, žárově zinkovými bočnicemi. 

„Město za celou realizaci zaplatí 3 miliony 137 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se tato zídka bude stavět v těsné blízkosti našeho nového Tyršova mostu a kousek od historické části, myslím, že tato investice přinese ve výsledku další z pěkných zákoutí Přerova,“ řekla na závěr náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.  

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.