Někteří tak popisují osobní marketing bývalé přerovské radní, zaměstnankyně Gymnázia Jakuba Škody, Heleny Netopilové, kterou si tak lze snadno poplést s jinou političkou vyznávající ideologii Václava Havla, Jitkou Seitlovou (dříve ODA).
Seitlová, bývalá zástupkyně brněnského ombudsmana, která kromě zaměstnání v senátu v Praze je členkou zastupitelstva Olomouckého kraje, o sobě vytrubuje, že „hájí úctu k člověku a právo na straně spravedlnosti“. Profesionální ochránkyně Seitlová tak činí dlouhodobě za peníze daňových poplatníků. Seitlová i Netopilová si libují v poučování lidí, neštítí se používat odkaz sametové revoluce pro své politické ambice. U Seitlové je riziko, že pokud se nevrátí do Brna pomáhat ombudsmanovi, tak bude příští rok na podzim znovuzvolena a zase šest let dřít jako kůň v senátu (základní plat poslance a senátora bez příplatků a náhrad činí 82 400 korun).
Na rozdíl od Seitlové hraje milovnice umění a kantorka výtvarky Netopilová politicky zatím jen pralesní ligu. Její vliv nesahá za hranice města Přerova. Neumí dělat politické dohody a na rozdíl od některých svých spolustraníků si neumí ve větším sáhnout na veřejné peníze ze zakázek nebo z placených funkcí. Seitlová má slušný plat za veřejné posty, má v zádech lidovce a zelené, vydává se za expertku na životní prostředí, lidská práva, zemědělství, neziskovky a všelijaké další problémy. Netopilová se musí spokojit pouze s navyšovaným učitelským platem a pár korunami za zastupitelstvo města.
Foto: Vlevo Helena Netopilová
Helena Netopilová je už třetí volební období přerovskou zastupitelkou (Společně pro Přerov a Piráti). Mezi lety 2014 a 2018 byla dokonce městskou radní, když dostala její partaj post primátora. Dobře placený post náměstkyně musela tehdy oželet a nenesla to prý dobře. Společně pro Přerov chtěli za každou cenu primátora a obětovali hned tři náměstky, které si nechalo vítězné ANO Andreje Babiše.
Změny tehdy do města konečně dorazily a nastalo období blaha. Přestali se utrácet peníze za investice, nemusel se řešit rozvoj města, nějaké opuštěné nemovitosti a tak dále. Přerované se v klidu vyspali na Silvestra a nemuseli otravovat s vánočními trhy. Chybělo zavést už jen upalování kacířů.
Ani po čtyřech letech u moci, dnes v opozici, Netopilová nespí. Letošních 30 let svobody slaví po svém, srdce na náměstí T.G.M. je její politiky. Dříve šlo o pohodovou akci oslav podzimu, nikdo se na akci politicky neparazitoval. Změnu přinesli apolitičtí žáci přerovského Gymnázia Jakuba Škody, kteří údajně sami od sebe pomohli akci přihlásit k odkazu Václava Havla. Prý je k tomu nijak jejich kantoři nenaváděli. Politizace akce s propagací lokální političky Netopilové je proto určitě jen náhoda.
Nebyla by to však Netopilová, kdyby se spokojila s obyčejnou agitkou. Začala se opět trefovat do městské kašny: „Chtěli jsme ji změnit a dodat jí jiný ráz tak, aby se stala součástí přírodního koberce. Snažili jsme se, aby z ní dýchalo něco jiného než papalášství, které dodnes zvěčňuje,“ řekla Netopilová médiím. Co k tomu dodat? Vlastní výklad historie, poučování spoluobčanů a politická reklama postavená na pomlouvání městské kašny jí u novinářů opět zabralo. Zkrátka i pro přerovskou kavárnu platí rčení: kdo umí, ten umí. Groteskní by bylo, kdyby se obě dámy z plakátu dostaly ve druhém kole senátních voleb proti sobě.
Jedná se o anonymní příspěvek čtenáře, jehož obsah neodráží stanovisko redakce.