Kultura

Z deníku malého táborníka a prázdninová nabídka Muzea Komenského v Přerově dospělým i dětem

Zrušili Vám kvůli pandemickým opatřením Vaši oblíbenou akci, na kterou se každé léto těšíte? Vaše děti letos neodjedou na tábor a doma se určitě brzy začnou nudit? Měli jste v plánu vyrazit na výlet do lesa, ale počasí se už úplně zbláznilo? Přijďte do Muzea Komenského v Přerově!

Foto: Ilustrační obrázek

Od 20. července 2020 pro Vás Muzeum Komenského v Přerově otevírá interaktivní a hravou výstavu s názvem „Z deníku malého táborníka“. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet základní tábornické dovednosti, připomenout si zásady chování v přírodě nebo zjistit své šance na přežití v lese bez moderních technologií.

Zvládají Vaše děti orientaci v papírové mapě?

Umí určit sever bez kompasu?

Znají morseovku? Umí vázat pevné uzly?

Ví, jak se zachovat, když potkají v lese například divočáka?

Dospělí si pak jistě rádi u fotografií zavzpomínají na vlastní tábornické zážitky a historky. Zkrátka celá rodina si přijde na své – navíc po splnění všech úkolů a šifer je na konci čeká drobná odměna. K výstavě navíc budou v průběhu srpna připraveny drobné tvořivé dílničky.


Mimořádná situace si však žádá i další mimořádná řešení – proto se pracovníci muzea rozhodli, že letos široké veřejnosti nabídnou zážitkové programy, které jinak běžně slouží především školním skupinám. Od deseti osob přijímá muzeum skupiny jakéhokoli věkového složení; přijít můžou rodiny s dětmi, ale i příměstské tábory nebo skupina přátel na výletě. Vyberte si jeden z pětice programů a zažijte muzeum jinak, než při běžné komentované prohlídce.

Vybraná témata

  • Hurá za mamuty
  • Zázraky neživé přírody
  • Ze života hmyzu
  • Lidové zvyky na Hané
  • Když se rozeznějí zvony

Podrobnosti o náplni jednotlivých programů najdete na webu muzea zde.

Vstupné na výstavu „Z deníku malého táborníka“: 20/10 Kč

Vstupné na zážitkový program: 40 Kč/osoba

V případě zájmu o zážitkový program je třeba domluvit termín předem, nejlépe telefonicky na tel. č.: 581 250 531 nebo 725 337 426

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.