Krimi

Chata u Lipníka shořela. Škoda přes 2 miliony korun. Požár zaměstnal 5 jednotek

Vysokou škodu způsobil požár, který hasiči řešili v neděli v noci v rekreační oblasti poblíž Lipníku nad Bečvou. Zasahovaly dvě profesionální jednotky ze stanice Lipník nad Bečvou a Přerov a tři jednotky SDH Lipník nad Bečvou, Nové Dvory a Osek nad Bečvou.

Hasiči při zásahu u požáru chaty v rekreační oblasti u Lipníku nad Bečvou. Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Na operační středisko byla událost nahlášena ve 3 hodiny v noci s tím, že hoří chata. Operační důstojníci vyslali na místo 5 jednotek, které po prvotním průzkumu potvrdily, že hoří jednopodlažní zděný objekt s podkrovím, požár byl už ve třetí fázi. Hasiči vyloučili, že by byl někdo uvnitř a pomocí 5 útočných proudů zahájili hasební práce. Jako zdroj vody posloužila řeka Bečva, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště.

Zásah velmi komplikoval naskladněný materiál v okolí chaty, který činil objekt špatně přístupným a pohyb v bezprostřední blízkosti chaty byl také ve tmě nebezpečný. I přesto hasiči požár rychle lokalizovali. Aby zamezili jeho šíření do okolí, ochlazovali naskladněný materiál i porost vodou.


Dohašovací práce u požáru chaty v rekreační oblasti u Lipníku nad Bečvou. Zdroj: HZSOK


V současné chvíli probíhají na místě dohašovací práce. Hasiči vyhledávají skrytá ohniska hoření a prolévají je vodou. Během dne pak budou odvážet naskladněný materiál, aby se dostali blíž k objektu a mohli rozebrat jeho konstrukci a dohasit ji.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 miliony korun. Příčinu nyní na místě vyšetřuje vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru (HZS) ve spolupráci s Policií ČR.


  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.