Krimi

Drogový dealer a magnát je za mřížemi

Minulý týden byl ve větší obci kousek od Přerova omezen na svobodě 35letý muž, který měl být na základě příkazu brněnského městského soudu dodán do výkonu trestu odnětí svobody, protože se vědomě vyhýbal nástupu do vězení a taky z důvodu podezření, že se dopouštěl protiprávního jednání, které souviselo s drogami.

Drogy a kriminalita. Velké problémy i malých obcí. Na Přerovsku je v posledních týdnech problém kriminality spojován s bezpečnostní situací v okresním městě. Zdroj foto: Policie ČR

Spolu s tímto drogovým kriminálníkem byli zadrženi další dva muži, kteří byli na místě s podezřelým. Jednalo se o uživatele a odběratele návykových látek, kteří byli po zadokumentování ještě téhož dne propuštěni na svobodu. 

Při prováděné domovní prohlídce podezřelý s policisty spolupracoval a dobrovolně vydal necelých 3,7 kg marihuany, 7 g hašiše, 0,1 g pervitinu (velmi tvrdá droga), 66 ks rostlin konopí v různých fázích květenství, kelímky s mastmi z konopného výtažku o hmotnosti necelých 1,3 kg, hnojiva a další věci související s výrobou a distribucí omamných a psychotropních látek.

Šetřením se zjistilo, že minimálně od roku 2018 na zahradě domu opakovaně pěstoval a staral se o rostliny konopí setého, aby z nich měl později užitek nejen pro sebe, ale i pro další odběratele. Marihuanu rozšiřoval mezi uživatele na Přerovsku a Olomoucku a k tomu obchodoval i s pervitinem, který podle potřeby některým daroval za poskytnutí různých služeb.

Ještě ten samý den, kdy byl zločinec omezen na svobodě, ho policisté eskortovali do výkonu trestu odnětí svobody při Vazební věznici v Olomouci. Ve vězení si bude odpykávat svůj trest za předchozí trestnou činnost, která ale nesouvisela s distribucí drog.

Tento týden zahájil policejní komisař trestní stíhání podezřelého muže jako obviněného z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za které mu hrozí, s ohledem na množství návykových látek, se kterými disponoval až desetiletý trest odnětí svobody. 

Úspěšná práce Policie České republiky! Ve vězení se můžou zločinci zamýšlet, proč nevěnovali svou energii a talent jiné činnosti. Zdroj foto: Policie ČR

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.