Krimi

Pod vlivem, bez technické a s falešnými doklady

V pátek před druhou hodinou ranní zastavila policejní hlídka vozidlo Renault Thalia v katastru obce Prosenice. Mladík z Ukrajiny u nás byl nelegálně, řídil opilý v autě bez technické a s falešnými doklady. Po projednání byl propuštěn na svobodu.

Foto: Ilustrační obrázek

 Při kontrole řidiče, cizího státního příslušníka, se zjistilo, že řídí auto pod vlivem alkoholu s naměřenými hodnotami přes 1, 6 promile a navíc mělo auto propadlou technickou kontrolu datovanou do listopadu loňského roku. Řidič byl zadržen a další úkony s ním probíhaly na služebně, kde se zjistilo, že policistům předložil padělané doklady (cestovní pas i řidičský průkaz) s pomocí kterých se vydával za 29letého občana Maďarska.

"Ve skutečnosti se však jednalo o 21letého muže z Ukrajiny, který pobývá na území naší republiky nelegálně. Ten samý den mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů ohrožení pod vlivem návykových látek a padělání a pozměnění veřejné listiny s tříletou trestní sazbou odnětí svobody. Spis spolu se zadrženým byl téhož dne předán na státní zastupitelství a následně na soud, odkud byl po projednání propuštěn na svobodu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté z odboru cizinecké policie navíc zahájili úkony správního řízení o správním vyhoštění mladého cizince, které bude provedeno až po ukončení nouzového stavu v ČR.