Krimi

Hořelo v Kojetínské ulici. Policie musela evakuovat z domu čtyři děti a tři dospělé

Včera - 29. prosince ve večerních hodinách přijala policie oznámení o tom, že na ulici Kojetínská v jednom z domů hoří. Na místo ihned vyrazila dvoučlenná hlídka, která zjistila, že v přízemí ubytovny na konci chodby hoří a dým se dostává do horních pater budovy. Kvůli požáru evakuovali policisté z budovy čtyři děti a tři dospělé.

"Od osob ubytovaných v přízemí budovy dostala hlídka informace o tom, že se kouř dostává do bytů. Vzhledem k tomu, že evakuace osob nemohla proběhnout otevřením dveří, záchrana osob ze zvýšeného přízemí probíhala přes okno," sdělila k případu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Jako první vytáhli a podali rodiče policistům čtyři děti ve věku od dvou do deseti let. Pak přišla řada na tři dospělé osoby, které opustily byt za pomoci výsuvného žebříku.  "Na místo dorazili i hasiči, kteří požár uhasili a provedli evakuaci dalších sedmi osob z vyšších pater domu," dodala Zajícová.

Dvě dospělé osoby se nadýchaly kouře a byly převezeny do místní nemocnice. Následně se zjistilo, že se na společné chodbě ubytovny vzňal odložený odpad. Přesná příčina ale nebyla vyšetřovatelem hasičů doposud stanovena a ani to, zdali se jednalo o nedbalost či úmysl. Po odvětrání se evakuované osoby mohly vrátit do svých bytů. Předběžná škoda byla vyčíslena na 60 000 korun.


  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.