Bleskovky

Přes Porubu pojedeme bezpečněji. Kraj nechal opravit průtah obcí

Na téměř sedmnáct miliónů korun přišla rekonstrukce hlavního tahu v Porubě, která je místní částí Hustopečí nad Bečvou. Oprava trvala tři a půl měsíce a kromě silnice jsou díky spolupráci s městysem v novotě například i chodníky nebo odstavné plochy.

V Hustopečích nad Bečvou, v části Poruba, na Přerovsku, mají nový silniční povrch i opravené chodníky. Zdroj foto: Olomoucký kraj

„Vždy mě potěší, když se podaří spojit síly a díky tomu se pak v obci povede třeba takový projekt, jako je právě tento. Ještě větší radost mám z toho, že nejde o výjimky - spolupráce hejtmanství a obcí se stala samozřejmostí,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje (ANO 2011).  

Hustopeče nad Bečvou v rámci oprav nechaly vystavět další chodníky a opravily ty stávající. Nové jsou také odstavné plochy v zastavěné části vsi nebo autobusové zastávky včetně zázemí pro cestující.  

Rekonstrukce silnice zahrnovala odfrézování původního povrchu, opravu krajnic, sjednocení konstrukce vozovky a pokládku nového asfaltu. Obnoveno bylo dopravní značení a odvodnění komunikace. Zdroj foto: Olomoucký kraj

  

INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.