Bleskovky

Hladové a žíznivé nedočkavce bude řešit policie

„Situace je zřejmá – když si někdo koupí pivo v kelímku a chce si ho vypít, musí si logicky sundat roušku. Tím se ale ve veřejném prostoru dostává do problémů. A na takové lidi se teď strážníci zaměří, nechceme nic podcenit,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

Pokud to nemůžete najít, je to v tom zeleném obrázku s virem, označili jsme ten text žlutým kruhem. Hned nad tím jsou důležité informace o úřadu a můžete se přihlásit k odběru novinek. Zdroj foto: webové stránky města Přerova

Krizový štáb dále informuje, že magistrát prodlužuje do konce června nejen splatnost poplatku za psy, ale také splatnost poplatku za užívání veřejného prostranství a poplatku z pobytu. 

Podporu osamělým seniorům nabízí také Maltézská pomoc – kdo si chce popovídat, může zavolat na telefonní číslo: 736 620 891.

V případě, že člověk s klinickými příznaky podstoupí testování na Covid-19, dostává se – bez ohledu na výsledek testu – do povinné čtrnáctidenní karantény. Pokud je jeho test pozitivní, dostávají se automaticky do dvoutýdenní karantény i osoby, žijící s ním v jedné domácnosti.  


Aktuální upřesnění od redakce Přerovského Reje

Vážení čtenáři, prosíme, kdo chce na pivko nebo klobásu, nejezte ani nepijte to u okýnka a raději to snězte a vypijte doma, protože když to konzumujete na veřejnosti, tak si musíte sundat roušku. I tak se dá jednodušeji převyprávět rada města Přerova. Kdo to nechápe, na toho se dle pokynů politiků zaměří policie. 

Celá situace může být příležitostí pro chytré české hlavy. Možná někdo vymyslí, jak jíst a pít a současně nešířit do atmosféry nebezpečný virus. Situaci tímto nezlehčujeme a podporujeme šíření informací z města Přerova. 

Více aktualit najdete na tomto odkazu, na který se dostanete taky z webu města, akorát musíte to hledat "dole", zhruba uprostřed webu. Prostě hledejte velikou zelenou grafiku, na které je virus, a pak klikněte na text "Zobrazit detaily". Vedle textu je šipka. Poté máte splněno a jste tam. Musíte kliknout na ten text, můžete i na šipku ale neklikejte na ten velký zelený obrázek. Jednak je tam ten hnusný virus, jednak to nikam nevede. A ani nehledejte aktuální informace nahoře na webu. Musíte si web města otevřít a najít to na něm. Zhruba uprostřed celého webu.

Pokud si nevíte rady, zavolejte kamarády, sousedy, nebo i na magistrát, jestli budou úřední hodiny. Společně to zvládneme!

#StayHomeSaveLives

#spolecnetozvladneme

#podporujemečesko


  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.