Stavba dálnice z Olomouce na Kokory, oprava Foerstrovy, estakáda... Co chystá na tento rok ŘSD?

Víte, co chystá na letošní rok Ředitelství silnic a dálnic v Olomouci a blízkém okolí? Kde všude se bude opravovat a kde budou tím pádem i uzavírky a objížďky? V teritoriu Správy Olomouc se předpokládá například zahájení stavby dálnice D55 z Olomouce na Kokory, opravy čekají také hlavní tah v ulicích Foerstrova, Pražská a Albertova.

Foto: ŘSD ČR

Letos zahájí sekce výstavby ŘSD také výkupy pozemků u přeložky silnice I/46 (Týneček–Šternberk + obchvat Šternberka) a majetkoprávní přípravu spustíme také pro stavbu dálnice D35 (Staré Město – Mohelnice).

Kromě pracovníků stavby je důležitou součástí Správy Olomouc oddělení provozu, které organizuje opravy a údržbu svěřených komunikací. Zde jsou do roku 2023 v plánu opravy za cca 755 milionů korun bez DPH. Tato vysoká částka v sobě zahrnuje více či méně rozpracované rekonstrukce nejméně čtrnácti úseků, konkrétně se letos ŘSD zaměří na tyto projekty: D46 Hněvotín–Olšany, I/35 Olomouc (ulice Pražská, Foerstrova, Albertova), I/47 Prosenice–Osek, I/46 Šternberk (průtah městem), D46 oprava mostů D46-017a..1,2, I/44 Domašov–Adolfovice, I/44 Adolfovice–Bukovice, D46 Prostějov – oprava mostů D46-014..1,2, D35 Litovel–Křelov, D35 oprava mostů D35-117..1,2, I/35 Olomouc – estakáda včetně ramp, D46 Žešov–Vranovice, I/55 (4359h) ulice Keplerova – Vsisko a I/35 Podolí–Mohelnice.

Samotná údržba silnic I. třídy a vybraných částí dálnic kraje vychází v roce 2023 zhruba na 110 milionů korun bez DPH. Opět nemalý rozpočet obsahuje položky jako sjízdnost silnic v zimních měsících, opravy silničních nerovností včetně značení, kácení, sečení trávy, asfaltování plošných vad apod.

Plány ŘSD na rok 2023 v celém kraji | Zdroj: ŘSD

Plány ŘSD na rok 2023 - detail | Zdroj: ŘSDINZERCE
Advokátní kancelář Matěna Advokátní kancelář Matěna

Názory k článku

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
TV Morava
INZERCE
podlahy poker