Společnost

Které známé přerovské osobnosti si zaslouží Medaili J. A. Komenského? Navrhněte je

Výjimečným osobnostem Přerova bude letos, po čtyřech letech, opět udělena Cena města Přerova – Medaile Jana Amose Komenského. Do konce května mohou jednotlivci, ale i zástupci spolků, škol, zájmových organizací či sdružení, navrhovat jména lidí, kteří šíří dobré jméno Přerova i za hranicemi města či dokonce státu.

Foto zdroj: prerov.eu

„Jde nám především o Přerovany, kteří dosáhli vynikajících úspěchů v různých oblastech, zejména v hudbě, výtvarném umění a architektuře, dramatickém umění, literární činnosti, sportu, vědě, výchově a vzdělávání. Cenu mohou získat i zachránci lidského života,“ říká přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Návrhy na udělení Ceny lze podat buď osobně v Kancelář primátora na nám. T. G. Masaryka 2, poštou na adrese Bratrská 34, nebo poslat mailem na adresu: kp@prerov.eu. Každý navrhovatel musí svůj návrh písemně odůvodnit, poslat životopis člověka, který si podle něj uznání zaslouží – a chybět nesmí ani kontaktní údaje.

Tradice předávání této ceny se v Přerově datuje rokem 1964 a do dnešního dne ji získalo 445 osobností, popřípadě kolektivů. V minulosti bývalo zvykem, že se cena udělovala každý rok, v roce 2015 ale vyslovili zastupitelé domněnku, že se tím její význam postupně devalvuje, proto rozhodli, že se Medaile Jana Amose Komenského bude udělovat vždy ve třetím roce volebního období – naposledy to bylo tedy v roce 2017. Medaile by měly být předány novým držitelům na zámku 28. října – u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
AFO Olomouc
INZERCE
CBA Huhnak