Krimi

Řetězovou nehodu u Horní Moštěnice zavinil zřejmě mladý cizinec, který se nevěnoval řízení

Dvě dodávky a dvě osobní auta do sebe postupně narazily v úterý vpodvečer u Horní Moštěnice. Škoda byla předběžně vyčíslena na 450 tisíc korun.

Foto zdroj: PČR

Nehodu má zřejmě na svědomí řidič dodávkového vozidla VW Crafter, který jel včera v podvečer ve směru na obec Říkovice  v katastru obce Horní Moštěnice. Nevěnoval se řízení jak by měl, podíval se na svého spolujedoucího a když se pohledem vrátil zpět na vozovku, viděl že je zle.

Před ním se totiž, aniž by to zpozoroval, vytvořila kolona pomalu jedoucích vozidel a on již nestačil dostatečně rychle na vzniklou situaci zareagovat. Nedobrzdil a narazil do Octavie, ta se posunula a narazila do dodávky, která ťukla do vozidla Kia Venga a to nepatrně narazilo do dalšího vozidla, které stálo před ním. Řidič tohoto auta náraz zřejmě ani necítil, protože nereagoval a dál pokračoval v cestě.

"Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějších zranění, pouze spolujezdce ze škodovky odvezla sanitka s lehčím zraněním do přerovské nemocnice, kde ho předala zdravotnímu personálu na další vyšetření. Provedené dechové zkoušky vyloučily, že by některý z řidičů řídil pod vlivem alkoholu. Z řetězové nehody je podezřelý 18letý cizí státní příslušník. Událost je nadále v šetření dopravních policistů," popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
podlahy poker