Krimi

Teenager se v opilosti dusil zvratky, zachránila ho policejní hlídka

Začátkem září dohlížela dvoučlenná hlídka policistů z oddělení služební kynologie se psem na veřejný pořádek v nočních hodinách v ulicích města Přerova. Při projíždění ulicí Čechova si všimli na autobusové zastávce, v blízkosti obchodního centra, dvou osob, z toho jedna ležela na chodníku a druhá stála nad ní. Neváhali a ihned šli zjistit, co se stalo. Na chodníku ležel mladý muž, ke kterému se jeden z policistů sklonil a začal zjišťovat v jakém je zdravotním stavu.

Foto: Ilustrační obrázek

Druhý komunikoval s dívkou a snažil se zjistit, co se stalo. Mladý muž ležel na chodníku v bezvědomí a nereagoval na žádné bolestivé podněty ani na oslovení. Policista zjistil, že má mladík díky zvratkům neprůchodné dýchací cesty a bleskově mu začal ústní dutinu čistit, což se podařilo a mladistvý hoch se nadechl a začal dýchat. Poté chlapce uložil do stabilizované polohy a kontroloval jeho životní funkce až do příjezdu záchranky, kterou přivolal kolega. Zdravotníkům ještě pomohli chlapce naložit na nosítka a do sanitky. Dle vyjádření na místě přítomného lékaře sehrál v tomto život ohrožujícím případě významnou roli alkohol. V době, kdy policista poskytoval první pomoc nemohoucímu mladíkovi, chtěl jeho kolega ztotožnit dívku, která se na místě nacházela a zjistit, co se stalo. Mladou slečnu celá situace zřejmě zaskočila a dala se na nepovedený útěk. Dechovou zkouškou se potvrdilo, že byla pod vlivem alkoholu, když se hodnoty na měřícím zařízení zastavily na hladině 2, 07 promile. Mladistvá dívka byla převezena do místa trvalého bydliště a předána rodičům.   


INZERCE
Mamma centrum Mamma centrum

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA Huhnak
INZERCE
podlahy poker