Krimi

V Želatovicích hořely pneumatiky. Hasiči vynesli i propan-butanové láhve

V Želatovicích v pondělí večer zasahovali hasiči u požáru rodinného domu s přístavbou. Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko ve 20.20 s tím, že oznamovatel popsal, že zpod střechy rodinného domu jde černý kouř.

Při požáru byla využita i výšková technika. Foto zdroj: hzscr.cz

K události byly vyslány jednotky z prvního stupně požárního poplachu.

Po dojezdu prvních jednotek a průzkumu místa zásahu bylo potvrzeno, že z půdního prostoru vychází hustý černý dým. Následně došlo k rychlému rozvoji požáru a bylo nutné okamžitě nasadit čtyři útočné proudy. Hasiči systematicky prováděli termokamerou průzkum. Hašení komplikovalo množství uskladněných pneumatik a přítomnost propan-butanových lahví, které se hasičům podařilo bezpečně z objektu vynést. Z přístavby také zachránili slepice a králíky.


"Požár jsme následně lokalizovali a díky rychlé a efektivní spolupráci profesionálních a dobrovolných jednotek bylo zabráněno jeho šíření na okolní nemovitosti. Při zásahu jsme využili také výškovou techniku, díky niž jsme rozebrali střechu a vyhledali tak i skrytá ohniska hoření. Požár byl zcela zlikvidován ve 23 hodin. Událost se obešla bez zranění osob," uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Na místě zasahovalo celkově 5 jednotek, z toho profesionální ze stanice Přerov a SŽ Přerov a jednotky SDH Želatovice, Přerov a Radslavice. Příčinu požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel ve spolupráci s PČR. Škoda je předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA Huhnak