Krimi

Podvodník vylákal lichotkami z důvěřivé ženy přes sto tisíc korun

Údajný brazilský lékař si na sociálních sítích vyhlédl padesátiletou ženu z obce na Přerovsku. Za příslibu zaslání balíčku, který měl obsahovat dva miliony dolarů a zlaté šperky z ní vylákal peníze, které si poškozená musela půjčit v bance.

Podvodník vylákal lichotkami z důvěřivé ženy přes sto tisíc korun. Foto: Ilustrační obrázek

Ve čtvrtek 21. ledna 2021 se na obvodní oddělení policie dostavila padesátiletá žena z obce na Přerovsku, která zde podala oznámení o internetovém podvodu, jehož se stala obětí.  

Příběh ženy začal někdy v listopadu minulého roku, když si ji na sociální síti do přátel přidal jí neznámý muž. Ženě se hned od začátku snažil vlichotit do přízně a tak si mimo jiné vyslechla, že si ji vybral, protože se mu na profilové fotografii zdála velice sympatická. V průběhu další komunikace lichotka stíhala lichotku a postupně muž ženě začal hrát i na city. Přestože psal česky, mělo se jednat o lékaře z Brazílie, který je sám na patnáctiletého syna, protože jeho ženu měl nezjištěný pachatel ubít v autě. Znalost češtiny vysvětlil tím, že se jazyk naučil od kolegy, který pochází z České republiky. Týdny ubíhaly a zpočátku nezávazná komunikace se stávala čím dál osobnější a lákavější, až žena svodům muže o krásné budoucnosti podlehla. Když jí nabídl, že do Česka přijede, ale před tím jí ještě v balíčku poštou pošle 2 miliony dolarů a zlaté šperky, měl ji již lapenou ve své síti. Balíček měla žena u sebe schovat až do jeho příjezdu.

Podmínkou přijetí balíčku však byla povinnost uhradit poplatky spojené s cestou, například clo, či letištní poplatky. Jako první platbu muž požadoval 2 tisíce euro, které však žena neměla. Proto si v bance sjednala úvěr a peníze koncem prosince poslala. Toužebně očekávaný balíček však nepřišel a naopak bylo nutné uhradit stejnou platbu ještě jednou. Také tyto peníze si žena půjčila a v polovině ledna odeslala. Balíček však stále nepřicházel. Důvodem měly být problémy na cestě a bylo nutné poslat dalších 15 tisíc euro jako pokutu za to, že balíček nebyl „pojištěn a naskenován“. V té době na „investice“ své ženy přišel její manžel. Protože jí chtěl pomoci a nechtěl obětovat peníze, které žena už odeslala, dokonce nějakou dobu společně vážně zvažovali, že požadovanou pokutu pošlou. Po náležitém promyšlení celé situace však usoudili, že se nejspíš jedná o podvod a věc oznámili policistům.

Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zločinu podvod, za který pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. 


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
AFO Olomouc
INZERCE
CBA Huhnak