Krimi

Vletěla přímo pod autobus

Dopravní nehodou, která se stala v pátek krátce před 23:00 hodinou v Oseku nad Bečvou, se zabývají policisté z dopravního inspektorátu. Žena středního věku se snažila přejít cestu těsně před autobusem, řidič autobusu zareagoval a ve snaze střetu zabránit strhl řízení do protisměru a intenzivně brzdil. Žena zřejmě zazmatkovala, před autobusem se obrátila, rozběhla se zpátky k levé části silnice a vběhla přímo do manévru řidiče autobusu.

Foto zdroj: PČR

Kdo je viníkem nehody je teprve s šetření, ale dle zjištěných prvotních okolností se událost odehrála takto. Řidič autobusu projížděl obcí ve směru na Přerov a v bezprostřední blízkosti před autobusem začala 44letá žena přebíhat vozovku, šofér ve snaze střetu zabránit strhl řízení do protisměru a intenzivně brzdil. Žena zřejmě zazmatkovala, před autobusem se obrátila, rozběhla se zpátky k levé části silnice a vběhla přímo do manévru řidiče autobusu, kterým chtěl zamezit střetu.


Srážka už byla ale nevyhnutelná a žena byla odhozena do jízdního pruhu ve směru na Lipník nad Bečvou, kde zůstala zraněná ležet. Na místě jí zdravotníci ošetřili a pak převezli do Fakultní nemocnice v Olomouci. V autobuse se v tu dobu nacházelo šest cestujících, kteří žádné zranění neutrpěli, stejně jako řidič.

Dechovou zkouškou se nezjistilo, že by řídil pod vlivem alkoholu. Zda byla chodkyně pod vlivem, se zjistí až z laboratorních výsledků odebraného biologického materiálu, který provedli v nemocnici. Míra zavinění je nyní předmětem dalšího šetření.


INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.