Bleskovky

Tragédii zabránil profesionální zásah hasičů. Z hořícího bytu v Předmostí hasiči zachránili dítě

Z hořícího bytu včera (v pátek 10. října) vpodvečer přerovští hasiči zachránili dítě. Hořelo v panelovém domě ve 4. patře v Předmostí v Přerově. Událost byla nahlášena na krajské operační a informační středisko v 17. 38 s tím, že jde z oken bytu hustý kouř. Po průzkumu hasiči na místě zjistili, že je uvnitř hořícího bytu dítě.

Zásah v Přerově při požáru v panelovém domě, kde hasiči z hořícího bytu vyvedli dítě

V silně zakouřeném prostředí s téměř nulovou viditelností jej v jednom z pokojů našli a s dýchací maskou vyvedli ven. Spolu s dalšími dvěma osobami, které byly intoxikovány kouřem, jej po podání kyslíkové terapie předali záchranářům zdravotnické záchranné služby.

Současně probíhal hasební zásah, který hasiči vedli schodištěm budovy, a evakuace obyvatel. Celkově jich objekt opustilo 22. Jelikož byl objekt silně zakouřený, odvětrali jej hasiči s pomocí přetlakové ventilace. Následně se většina obyvatel mohla vrátit domů.

Příčinu na místě zjišťuje vyšetřovatel hasičů v součinnosti s Policií ČR. Škodu předběžně odhadujeme na více než půl milionu korun.

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Přerova, jednotka SŽDC a jednotka sboru dobrovolných hasičů Přerov.


INZERCE

NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.INZERCE
CBA Huhnak
INZERCE
podlahy poker