Bleskovky

Na uplatnění lázeňských voucherů COVID mají lidé více času

Vláda České republiky schválila návrh Ministerstva pro místní rozvoj (MMR) prodlužit platnost programu COVID – Lázně do konce roku 2021. Na uplatnění lázeňských voucherů tak budou mít lidé více času.

Vouchery lze využít také v nejznámějších lázně přerovského okresu, v Teplicích nad Bečvou. Procedury a rehabilitace jsou nedílnou součástí pobytů. Foto: www.ltnb.cz

„Kvůli pokračujícímu nepříznivému vývoji epidemiologické situace považuji za důležité, po schválení notifikace EK, vyhlásit druhou výzvu na celé období platnosti prodlouženého Dočasného rámce, tedy od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021, aby mohly být všechny požadované vouchery v lázních uplatněny,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). 

Díky loňskému programu COVID – Lázně nemuseli provozovatelé zavírat svá zařízení. Návštěvnost si pochvalovali i poskytovatelé služeb v regionech.

„Lázeňství patří mezi nejzasaženější sektory pandemie COVID-19. Lázeňská zařízení jsou významnými zaměstnavateli v regionech. Jejich zaměstnanci jsou odborně kvalifikovaní ve zdravotnických službách. Proto je tak důležité mu pomoci. Poskytují lázeňskou léčebně rehabilitační péči, tyto služby tedy pomohou zdraví našich občanů. Jde o tradiční obor, ve kterém Česká republika vždy vynikala i ve světovém měřítku,“ dodává ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.INZERCE


NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.