Zprávy

Nový dotační titul podpoří úspěšné sportovní oddíly i jednotlivce v Přerově

Příští týden se očekává, že radní města Přerova schválí nový dotační program pro rok 2020. Ten je určený na podporu vrcholového a výkonnostního sportu dospělých. Chystaná novinka by měla potěšit především sportovní kluby působící na území města. Úspěšní žadatelé si mezi sebe rozdělí 2 a půl milionu korun.

hřiště Trávník

"Tento dotační program je zaměřený na podporu sportovních klubů a spolků, jejichž dospělí sportovci reprezentují město Přerov na vrcholové a výkonnostní úrovni v nadregionálních soutěžích,“ sdělil náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Dodal také, že program bude rovněž podporovat organizování významných sportovních akcí pro dospělé na národní a mezinárodní úrovni, které reprezentují a propagují Přerov v celoplošných médiích a na sociálních sítích.

Oddíly či jednotliví sportovci, kteří žádající o podporu města, budou podle daných kritérií získávat body, od jejichž počtu se pak může odvíjet podpora.
Komise pro školství a sport nový dotační titul podpořila ve středu 18. září, radní města o něm budou hlasovat ve čtvrtek 26. září, zastupitelé pak v pondělí 14. října. Po schválení na té nejvrcholnější úrovni města budou následně zveřejněny formuláře, prostřednictvím nichž mohou oddíly i jednotlivci žádat město o finanční podporu.

"Tento program je nový a je zcela nezávislý na dotačním programu, který zastupitelé schválili 26. srpna. Ten je zaměřený především na podporu mládežnické a spolkové činnosti a putuje do oblastí kultury, sportu, volného času a do sociální a zdravotní oblasti,“ řekl primátor města Přerova Petr Měřínský. Zdůraznil také, že plánovaný dotační titul má podpořit sportovce, pro něž už není sport jen koníčkem nebo víkendovou volnočasovou zábavou. 

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.