Zprávy

Včerejší silné bouřky zaměstnaly hasiče, kteří vyjížděli k více než stovkám událostí

V terénu večer a v noci pracovaly desítky jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů. Likvidační práce probíhaly během celé středy.

Foto zdroj: hzscr.cz

"Během večera a dnešního rána evidujeme více než sto událostí. Nejvíce postiženou oblastí bylo Přerovsko a Hranicko v pásmu tzv. Hanáckého Záhoří. I dnes stále odstraňujeme následky silných bouří, které zasáhly kraj v úterý po dvacáte hodině," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.


Hasiči zajišťovali 13x utržené a poškozené střechy na budovách, například v Želatovicích, Radslavicích či v Soběchlebech. V Hranicích v noci museli zasahovat u dvou panelových domů. Na jeden spadnul strom, který ve spolupráci s drážními hasiči odstranili s pomocí těžké techniky a ještě v noci pořezali.

"U sousedního objektu hrozilo, že se na něj také zřítí blízký strom. Provizorně jsme jej zajistili a během dneška budeme řešit jeho odstranění s výškovou technikou," dodala Balážová.


Kvůli spadeným stromům musela být uzavřena silnice mezi Lhotou a Paršovicemi na Hranicku, kde stromy zasáhly i projíždějící automobil. Odstranění větví a dřevin bude řešit správce komunikací ve spolupráci s majitelem lesa. V Hranicích na několika místech hasiči odstraňovali stromy a větve, které spadly na dráty elektrického či trakčního vedení.

Více informací zde.

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.