Zprávy

Zápisy do prvních tříd budou letos netradiční – bez dětí

Hrozba nákazy koronavirem zasáhla také do tradičních zápisů do prvních tříd, kdy se děti poprvé přicházely seznámit se školním prostředím a mluvily se svými budoucími učiteli. Kvůli stavu nouze bylo rozhodnuto, že letošní zápisy budou vedeny bez přítomnosti předškoláků.

Foto: Zdroj magistrát města Přerova

Prakticky to bude vypadat tak, že v termínu od 15. do 30. dubna předají zákonní zástupci svou žádost do spádových škol – a to buď přes datové schránky školy, poštou nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem. „Na webech školy najdou rodiče formuláře, ty stáhnou, vyplní – a prostřednictvím nich zápis provedou. V odůvodnitelných případech lze podat žádost i osobně, ale apelujeme na rodiče, aby tento způsob využívali výjimečně,“ řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. 

Tato nouzová část zápisu bude jen formální - po ukončení mimořádných opatření vlády se počítá i s motivační částí zápisů, kdy školám jejich zřizovatel doporučí uspořádat setkání se zapsanými dětmi, aby se seznámily se svou budoucí školou i s učiteli. 

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.