Házenkářské jaro propuká naplno

Po úvodních zápasech na palubovkách soupeřů se házenkáři SK Žeravice v jarní části představili i na domácím hřišti. Dorostenkám v minulém kole připravily první prohru v sezóně hráčky Nového Jičína, jako druhý přivítaly v souboji o čelo tabulky tým Bohunic. Naopak jejich kolegové z týmu staršího dorostu dovezli výhru z Paskova a doma na ně čekal celek HBC Olomouc 1966. Jako třetí zahájil jarní část tým žen, který přivítal zálohu Interligového Hodonína.

SK Žeravice – Tatran Bohunice 27 : 24 (12 : 10)

Mladší dorostenky se po zaváhání v Novém Jičíně střetly s druhým celkem tabulky Tatranem Bohunice. Vítězství se nerodilo lehce a holkám jakoby zatím trošku chybí podzimní drive. V rozhodujících chvílích, ale byly schopné zabrat a vítězství strhnout na svou stranu. Bohunice se snažily otupit útočnou hru domácích osobní obranou nejprve na N. Rodekovou a posléze i na V. Onderkovou, ale i s tímto si děvčata poradila a střelecky se prosadily z křídel či pivota.

SK Žeravice – HBC Olomouc 1966 18 : 41 (9 : 23)

Starší dorostenci se proti třetímu týmu tabulky v útoku prosazovali velmi těžce a soupeř naopak téměř každou chybu trestal brankou. O výsledku zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto již v poločase. Žeravickým nelze upřít snahu, ale na olomoucký tým to nestačilo.

SK Žeravice – HK Hodonín B 37 : 31 (17 : 14)

Odvetné jarní boje zahájil i ženský tým. Hodonínský celek přijel tentokrát bez posil z nejvyšší soutěže. Domácí tak měly větší šanci na zisk bodů. Po vyrovnané první půli, kdy se v závěru podařilo odskočit o tři branky se v druhém poločase herní projev žeravických zvedl a zápas dovedly do vítězného konce.

O následujícím víkendu sehrají házenkáři SK Žeravice tyto zápasy

23.2.2020, 11:00 HC Nový Jičín – SK Žeravice, 2.liga žen

23.2.2020, 11:00 SK Žeravice - HBC Olomouc "B", zimní liga staršího žactva

23.2.2020, 12:30 HBC Olomouc "B" - KH Kopřivnice "B", zimní liga staršího žactva

23.2.2020, 14:00 SK Žeravice - KH Kopřivnice "B", zimní liga staršího žactva

23.2.2020, 16:00 SK Žeravice - HC Zlín, 2.liga staršího dorostu

23.2.2020, 18:00 SK Žeravice - Lesana Zubří, 2.liga mužů