Kultura

Beseda se spisovatelkou a cestovatelkou Dankou Šárkovou v Městské knihovně

Beseda je zaměřená na život budhistů, na mentalitu místních lidí a samozřejmě na jejich kuchyň. Kdo byl největší opiový král v osmdesátých letech a kde žil? Jak je to v horách, když potřebujete lékaře nebo si jen dojít rychle na toaletu?

Se spisovatelkou a cestovatelkou Dankou Šárkovou společně nahlédneme do života v Thajsku, Laosu, Kambodži a Malajsii. Beseda je zaměřená na život budhistů, na mentalitu místních lidí a samozřejmě na jejich kuchyň. Kdo byl největší opiový král v osmdesátých letech a kde žil? Jak je to v horách, když potřebujete lékaře nebo si jen dojít rychle na toaletu? To vše a ještě více se dozvíte na besedě, jejíž součástí je prezentace knih a autorské čtení z knihy Ukradené dětství Kamily, jejíž hlavní hrdinka tráví svůj život právě v jihovýchodní Asii.

Danka Šárková (vlastním jménem Šárka Denková) píše společenské romány a ráda cestuje. Všechny její knihy pojednávají o vztazích v rodinách, na pracovišti a některé obsahují i kriminální zápletku. Pravidelně publikovala a stále občas publikuje v tištěných i elektronických mediích jako externí redaktorka. Vede kurzy automatického psaní, kde učí své klienty, jak vidět v obrazech a umět to zapsat. Procestovala Afriku a Asii, odkud čerpá inspiraci, a ráda jezdí mezi čtenáře do knihoven, kde jim čte ze svých knih a zároveň promítá fotky a videa ze zemí, které navštívila. 

Beseda se spisovatelkou se uskuteční v úterý 8. října 2019 od 17.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma. Vzhledem k prostorovým možnostem pobočky je počet účastníků přednášky omezen. 

Na besedu se můžete přihlásit ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.