Krimi

Požár v Lobodicích způsobila exploze auta. Popálený muž byl transportován vrtulníkem do nemocnice

Včera - 8. ledna v dopoledních hodinách opravoval muž ve středních letech vozidlo v průjezdu rodinného domu. Přeřezával část palivové soustavy vozidla. Vlivem toho došlo k následné explozi, což způsobilo nejen požár domu, ale i autoservisu. Zraněný muž byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Brno.

Operační středisko hasičů bylo o situaci informováno krátce po půl jedenácté dopoledne. Byl vyhlášen II.st. požárního poplachu. K zásahu vyjely jednotky profesionálních hasičů z Kojetína, Přerova, Olomouce a dobrovolní hasiči z Tovačova, Lobodic a Dubu nad Moravou.

"Prvotní informace z místa byly velmi alarmující. Hořící rodinný dům a několik zvukových doprovodů připomínalo detonaci. Na tísňovou linku HZS Olomouckého kraje jsme tak přijali hned několik telefonických oznámení s různým popisem. Obdobnou situaci zpracovávali i kolegové na jiných tísňových linkách. Dle popisu došlo k zahoření v prostorách autoservisu se vzplanutím a explozí výparů nebezpečných látek. Plameny pak velmi rychle zachvátily střechu celého objektu. Průzkumem jednotky vyloučily spojitost požáru a exploze s tlakovými láhvemi. Na místě došlo ke zranění. Popálený muž byl předán do péče zdravotníků a následně transportován letecky na popáleninové centrum v Brně," sdělil k požáru Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje.


Dodal také, že z důvodu zajištění maximální bezpečnosti pro zasahující hasiče byla využita výšková technika pro rozebírání a odstraňování vyhořelé střešní konstrukce. "Tato technika napomohla při celkové prohlídce a dohledání možných skrytých ohnisek termokamerou. Jednalo se o velmi náročný zásah vyžadující celkové nasazení zasahujících v dýchací technice. Hasiči postupně dohašovali menší ohniska v místě původního vzniku požáru. Postupně byla odstraněna téměř zcela vyhořelá střešní konstrukca a došlo k vyhoření i několika osobních vozidel," doplnil Hošák.

Požár byl zlikvidován krátce před patnáctou hodinou odpoledne.
"Co stojí za příčinou vzniku požáru je předmětem aktuální šetření, výše škody majitelé předběžně odhadli na  1,5 milionů korun. V souvislosti s touto událostí byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," sdělila tisková mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.