Bleskovky

Náměstek Navrátil nebude šéfem karantény

Ještě než byl boj proti koronaviru v plném proudu, přinesl Přerovský Rej ironickou poznámku, že by úpadek dopravy v Přerově pomohl Tomášovi Navrátilovi (ANO 2011), který jako placený radní má na starosti dopravu v Přerově.

Zřejmě nikdo nelituje, že nebude mít další práci jako krotitel koronaviru. Zdroj foto: Přerovská internetová televize

Navrátil by měl méně práce, nemusel by řešit dopravou kolabující Přerov. Současný nouzový stav dokazuje, že skutečně intenzita dopravy klesla. Byl toto jeden z důvodů proč nepodpořil Navrátil vyvěšení tibetské vlajky v rámci akce Vlajka pro Tibet 10. března 2020? To nedává smysl. 

"Naštěstí on nemá žádný post v krizovém týmu, kde by mohl něco ovlivnit. To si asi ani on už nedokázal představit, že by mohl řešit něco tak složitého. Už to odklánění polských kamionů se zrovna nedaří. Odklánět epidemii od města, to je něco hodně nad rámec...", uvedl redakci zdroj blízký přerovskému magistrátu. 

Na nějakou dobu si tak budou moci občané Přerova oddechnout. Navrátil nebude šéfem krizového štábu, nebude ani jmenován hlavním epidemiologem, natož  městským krysařem. 

Náměstek Navrátil údajně může být podle dobře informovaných zdrojů uvnitř přerovské buňky ANO 2011 po komunálních volbách v roce 2022 odejít od problémů po jeho velmi neúspěšné kariéře z Přerova do anonymní Prahy, kde by Navrátil mohl mít trafiku v administrativě čínské CEFC. Tato firma slouží mimo jiné jako záchranná síť pro zasloužilé úderníky z ČSSD, ANO, KSČM, atd. Podle stejných zdrojů může být tato úniková varianta pro Navrátila nereálná, protože on sám je nevýznamný a ani jeho divadelní odpor proti podpoře Tibetu na tom nic nezmění. 

Zdá se, že tak hlavu v dlaních bude muset přerovský dosud nepřepracovaný primátor Petr Měřínský (ANO) mít nadále i z Navrátila. Měřínský je totiž Navrátilův ochránce. Bez ochranné ruky primátora by Navrátil svoje placené místo těžko udržel. 

Fotografie z jednání krizového štábu města Přerova. Na foto úplně vlevo primátor Měřínský, který podle zdrojů znalých poměrů na přerovském magistrátu drží ruku nad placeným radním Tomášem Navrátilem (tak ANO). Navrátil je prý expert na dopravu, dříve pracoval pro firmu bývalého ministra dopravy Antonína Prachaře. Navrátil na záznamu není. Zdroj foto:  Statutární město Přerov - Prerov.eu