Bleskovky

Hlasujte v cenách kultury Olomouckého kraje

Olomoucký kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. I v letošním roce kraj připravil zvláštní kategorii těchto cen určenou přímo občanům. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2019 je tedy jediná kategorie, ve které o udělení ceny nerozhoduje Zastupitelstvo Olomouckého kraje, ale přímo široká veřejnost svým hlasováním.

Olomoucký kraj udělí také cenu veřejnosti. Ilustrační foto z akce Dostavníčko s divadlem, zdroj: OlKraj.cz

Až do konce března mohou lidé hlasovat v anketě o Cenu veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2019. Prostřednictvím internetového hlasování mají na výběr rovnou z deseti nominací. Vítěze pořadatelé oznámí v dubnu.

„Nominace na cenu veřejnosti byly sestaveny tak, aby si mohl vybrat opravdu každý. A při pohledu na jednotlivé aspiranty je jasné, že půjde o vyrovnaný boj a těžký výběr. Sám jsem se ještě nerozhodl, komu hlas pošlu,“ uvedl Ladislav Okleštěk (ANO), hejtman Olomouckého kraje.

O přízeň fanoušků se ve veřejném hlasování uchází například hudební skupina Traktor, mezi nominovanými akcemi je výstava Věstonické venuše v Olomouci, divadelní představení Holendry nebo například výstava Fotbal to je hra.

Cena veřejnosti je jednou z kategorií Cen Olomouckého kraje. Mezi další patří ocenění za celoživotní přínos v oblasti kultury, výtvarného umění nebo literatury. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 7. dubna v Moravském divadle v Olomouci.

Mezi soutěžícími návrhy je i favorit z Přerova: Divadlo Dostavník Přerov organizuje již 7 let festival ochotnického divadla Dostavníčko s divadlem. V atraktivním prostředí letní scény mezi hradbami přerovského zámku každý čtvrtek vystupují ochotnické soubory z celé České republiky, ale i ze Slovenska, případně Polska. Ať už budete hlasovat pro Dostavníčko s divadlem nebo cokoliv jiného, nezapomínejte, že kultura je pro člověka velice důležitá a patří k plnohodnotnému životu.


Hlasování v anketě bude ukončeno 31. 3. 2020 ve 24:00 hodin. Hlasovat je možno na stránkách kraje na tomto odkazu: https://www.olkraj.cz/cena-verejnosti-v-kulture-za-rok-2019-hlasujte-anketa-8.html 

  NÁZORY K ČLÁNKU

Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.